Будівництво будинку з кедра і модрини


 

Кедр в далекі часи був привілейованим і дуже дорогим будівельним матеріалом.

На Русі, перед тим як почати рубати новий будинок, сибірські теслі садили, у переднього кута майбутнього будинку, саджанець кедра. І тільки після цього приступали до рубки кедрового зрубу. За повір'ям, цей обряд був необхідний, щоб кедровий будинок з першого дня свого створення «бачив» зростаючий перед ним кедр і був таким же міцним, довговічним і красивим, як він.

Натуралісти шанобливо називають кедр - аристократом рослинного світу.

Будівельники переконані, що кедр - один з найбільш вдалих будівельних матеріалів, народжених природою.
Теслі вважають будівництво дерев'яного будинку з колоди кедра - істинної радістю і великою честю.
Власники кедрових будинків стверджують, що їхні будинки не тільки найкрасивіші, престижні, ароматні, а ще є «сімейними психотерапевтами» і не тільки ...

Все кедри належать сімейству сосново-хвойних. Це - найдавніші з насіннєвих рослин. Деревина кедра щільна, приємного рожевого кольору, з дуже гарною текстурою і тонким ароматом.
Деревно-смолистий аромат кедра впливає на адаптаційні можливості людини до змін навколишнього середовища, його фітонциди сприятливо діють на органи дихання, нервову систему, серцево-судинну систему.
Ароматні рубані будинки з колоди кедра, або вдома, оброблені кедром, дезінфікують повітря будинку. Так що, рубані будинки і лазні з кедра цінуються не тільки за красу, а й за позитивний вплив на здоров'я мешканців кедрового будинку.
У будинках з колоди кедра завжди чисте повітря, з оптимальною і комфортною для людини вологістю. Іншими словами, в кедровому домі - ідеальний мікроклімат.
Деревина кедра м'яка, але міцна. Якщо порівняти з кедрової балкою сталеву рівного ваги, то по міцності кедр - стали не поступиться. До цього треба додати красу колоди кедра, його унікальний аромат, чудові теплоізоляційні властивості, його стійкість до змін погодних умов, його стійку опірність до гниття, зволоженню і розтріскування - все це робить кедр цінним і престижним матеріалом для дерев'яних будинків ручної рубки.

Сибірська модрина в готових виробах: плюси і мінуси
Модрина абсолютно унікальна порода деревини. Візуально схожа в розпиляне вигляді з хвойної лісопродукцією, такий як сосна або ялиця, по своїй щільності, міцності і довговічності модрина серйозний конкурент дубу, буку і ясена. Недарма модрину називають «сибірським дубом». Є і зовнішні відмінності від сосни: модрина володіє більш ярковираженной текстурою, а також рожево-жовтим забарвленням. Крім того на торцевому зрізі стає видно щільність цієї породи, відстань між річними кільцями часом не перевищує полумілліметра. Спробуємо оцінити переваги і недоліки цієї сибірської породи:

ПЕРЕВАГИ

Естетика. Яскрава текстура, теплий рожевий забарвлення, гармонія малюнка вигідно відрізняють модрину від сосни, бука і навіть звичайного заплавного дуба. Під маслом і світло-коричневої морилкою модрину важко відрізнити від ясена або скельного кавказького дуба. Тому модрину часто використовують для виробництва паркету, меблів, вікон, дверних полотен і декоративних стінових панелей. При цьому виробники часто використовують не тільки «пластик» - бессучкової, але і рустикальну, сучкувату модрину, яка теж чудово вписується в інтер'єр.

надійність

Пиломатеріали з модрини завдяки високій щільності набагато міцніше інших своїх хвойних побратимів. У Франції, зводячи шале, будівельники як крокв багато століть використовують дошки модрини. Тільки вони можуть витримати вагу масивної черепичним або гонтовой покрівлі і метрового шару альпійського снігу.

Довговічність. Деревина модрини дуже щільна, що сильно збільшує термін експлуатації столярних і погонажних виробів. Тому модрина часто використовується в якості паркету, дошки підлоги, ступенів, несучих конструкцій, паль.

Байдужість до вологи

Унікальний хімічний склад смоли модрини діє як антисептик і перешкоджає гниттю деревини. Венеція вже довгі роки стоїть на палях з сибірської модрини, з модрини виробляють терасну дошку, конструкції садового інтер'єру, причали і пірси, модрина довгі роки може знаходиться під відкритим небом, при будь-яких погодних умовах, навіть у воді.

НЕДОЛІКИ.

Всі недоліки модрини як сировини цілком і повністю лягають на плечі виробника погонажних та столярних виробів.

Модрину заготовляють в глухий гористій тайзі і потім справляють до складів по сибірських річках, але свежеспіленная модрина важча за воду, тому в плотах кругляк модрини прив'язують до соснового кругляку, що знову таки ускладнює транспортування.

Модрину вкрай важко розпилювати в дошки, рясна смолянистих і висока щільність швидко приводить в непридатність пилки.

Модрину дуже непросто сушити. За розтріскування і викривлення в процесі камерної сушки вона на першому місці. Після сушіння до 15% матеріалу йде в шлюб.

Всі ці недоліки суттєво впливають на ціну готового виробу, але при всьому при цьому модрина - один з кращих матеріалів для ремонту, будівництва та оздоблення.

Отримайте

детальну інформацію
-
заповніть заявку і ми зв'яжемось з Вами