Рубаний будинок (зруб)

Рубаний будинок (зруб)

Зруб – це слово здається дуже жорстким і грубим, однак насправді рубані будинки виглядають дуже привабливо і мило, і асоціюються з казкою. Технологія будівництва рубаного будинку є досить простий, а прийшла вона до нас через багато століть від древніх слов’ян. Найбільше поширення сьогодні зруби отримали в Сибіру, а також в інших, особливо холодних кліматичних зонах. До речі, саме форму і технологію зрубів воліли в старі часи правителі і сильні світу на Русі для своїх замків і будинків. Якщо ви забули, як виглядає зруб, то зверніться за допомогою до радянських мультиків, наприклад, «Рибак і Рибка» за твором О. С. Пушкіна. Коли старий попросив у золотої рибки хороми, вона дала йому саме палац у вигляді зрубу.

Рубаний будинок (зруб)

Насправді, зруби мають, великою кількістю різних плюсів. Ви ніколи не замислювалися, чому для будівництва бань і саун намагаються використовувати саме дерев’яні матеріали? Справа в тому, що саме дерево показує найкращі показники за якістю і часу збереження тепла. Другий плюс полягає в тому, що дерево дуже легко обробити, а до того ж воно є екологічно чистим матеріалом. Однак слід знати, що далеко не кожне дерево може використовуватися для будівництва дерев’яного будинку. Хвойні породи набули великого поширення в Європі. Пояснюється це дуже просто. Справа в тому, що, висихаючи, хвойна порода набуває дуже велику міцність, і їй після цього не страшні ніякі деформації.

Наші ж співвітчизники, які живуть в Сибіру, для будівництва зрубів вибирають бук або кедр. Ці породи є дуже твердими, і при їх обробці можна зіткнутися з труднощами, проте побудований з цих порід дерев зруб здатний простояти буквально століття.

Тепер необхідно сказати кілька слів про саму технологію, за якою створюється зруб. На перший погляд може здатися, що колоди просто поклали в хрестоподібно порядку. Але насправді це не зовсім так. Для того, щоб колоди добре закріпилися між собою, в колодах робляться спеціальні виїмки, призначені для закріплення штабелів. Можна тільки дивуватися, як майстрам споруди вдається робити такі точні розпили і надрізи. У процесі зведення будинку використовується унікальна технологія, вдало виконавши яку жодного зазору між колодами не буде. Звичайно, між колодами повинен здійснюватися доступ повітря, тому використовуються різноманітні ущільнюючі речовини.

Останнім часом в селах і на дачах все частіше можна зустріти саме зруб. Це можна пояснити частково модою на дерев’яні конструкції, а почасти й тим, що ми стали повертатися до наших витоків, згадуючи, ніж жили наші предки-слов’яни. Тепер стає зрозуміло, чому вони вибирали для своїх будинків саме дерево, адже цей матеріал дуже міцний, теплий і екологічний чистий, а саме ці показники в даний час при катастрофічно погану екологічну обстановку мають найголовніше значення при виборі житла.

ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК