Будинок із клеєного бруса

Будинок із клеєного бруса

 

Дедалі більше місця серед побудованих заміських будинків останнім часом у всьому світі займають дерев’яні будинки. Завдяки новим технологіям деревообробки сучасні дерев’яні будинки придбали якості, вигідно відрізняють їх від кам’яних і цегельних: прекрасний зовнішній вигляд, дихають і добре утримують тепло (краще із цегли і каменю), надійні і довговічні, не потребують обробки і, нарешті, в будинку з дерев’яними стінами завжди затишно і тепло. Одним словом, дерев’яні будинки-найбільш комфортне і сприятливе середовище проживання людини. Клеєний брус – найбільш підходящий і якісний матеріал.

Будинок із клеєного бруса

Трохи історії клеєного бруса

У всі часи дерево використовувалося в якості основного матеріалу при будівництві. І це незважаючи на те, що сучасні технології поліпшуються і з’являються нові матеріали, з яких будують будинки. При цьому деревина все також користується попитом і її популярність не падає. Хоча варто відзначити, що вона має ряд недоліків (викривлення, усадка, розтріскування, скручування та інші), які створюють певні труднощі при її обробці, будівництві та експлуатації. Це посприяло тому, щоб знайти способи як поліпшити якість сировини. Виробництво клеєного бруса – один з них. Завдяки тому, що просушені хвойні ламелі склеюються тільки після повного усунення дефектів, вони є високоякісною продукцією.

Використання клеєного бруса – переворот в сфері будівництва приватних будинків. Якщо цей матеріал правильним чином обробляти, то в ньому не залишається єдиного недоліку, але зберігаються всі достоїнства, які властиві деревині. Не можна точно стверджувати яка компанія першою почала поставку клеєного бруса. Практично одночасно кілька великих виробників зі Скандинавії, які спеціалізувалися на зведенні якісних дерев’яних будинків, запропонували використовувати клеєний брус.

Минуло небагато часу, і цей матеріал став користуватися попитом і набув популярності. І це зрозуміло: з його використанням стало можливо швидке, просте, а головне якісне зведення будинків.

Переваги використання клеєного бруса

Поява цього матеріалу – це довга й кропітка праця, завдяки якому деревина стала оброблятися особливим способом. Це дозволило знайти якісний будівельний матеріал. Розробники змогли не тільки усунути наявні недоліки сосни, а й посприяти тому, щоб її гідності значно покращилися.

Усунення складнощів пов’язаних з тим, що колоди мають різний розмір. Клеєний брус відрізняється ідеальними формами і розмірами. Він сортується по партіях і при цьому навіть враховується його колір і текстура. Зведену з клеєного бруса стіну не потрібно обробляти – вона приваблива і має акуратно гладку й рівну поверхню, яка не тільки радує око, але і є справжньою окрасою. А що найголовніше: навіть через роки клеєний брус буде таким же привабливим на вигляд, тому що він не розтріскується;

  • Не потрібно чекати усадки будинку. При використанні звичайних колод після зведення будинку доводиться певний час виділяти для того, щоб він «відстоявся» і придбав остаточну форму і вид. Це створює ряд складнощів і незручностей. Клеєний же брус піддається спеціальній обробці, а також його вологість спочатку набагато нижче, ніж в іншої деревини. Завдяки цьому його форма остаточна і зафіксована, а значить, як тільки будинок буде зведений, можна відразу приступати до опоряджувальних робіт;
  • Легкість і міцність. Клеєний брус набагато міцніше найдорожчих і елітних сортів деревини, але при цьому він досить легкий, що дозволяє будувати високі і об’ємні будинку на порівняно полегшеному фундаменті. А це вже додаткова економія, як матеріальних засобів, так і часу, які витрачаються на будівництво. Крім цього навіть будинок складної конструкції з клеєного бруса на готовий фундамент споруджується максимум за місяць;
  • Висока точність. Завдяки спеціальному профілізації збірка зрубу виконується швидко, просто і легко. Воно гарантує повну відсутність зазорів або пазів між брусами. Стіни з клеєного бруса нагадують цілісний величний моноліт, який не пропускає вологу і не потребує додаткового утеплення. Всі деталі конструкції виготовляються з дотриманням всіх розмірів і високою точністю;
  • Стійкість до грибків. Деревина проводиться в згоді з європейськими стандартами і нормами. Завдяки цьому вона є екологічно чистою та безпечною, але при цьому не пошкоджується різними видами комах і грибками.
ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК